Čo je to etapový dom?

Etapový dom je rodinný dom, ktorý sa realizuje v dvoch, prípadne vo viacerých etapách. Budova je plne funkčná už po dokončení prvej etapy a pokiaľ sa Vám v živote zmenia plány, ďalšie etapy teoreticky ani zrealizovať nemusíte.

Naše projekty sú navrhované primárne ako drevostavby a ceny za realizácie boli vypracované v spolupráci s firmou špecializovanou práve na drevodomy. Pokiaľ ste zarytým zástancom murovaných domov, je možné projekty upraviť za určitých podmienok aj takýmto spôsobom.

Pre koho je etapový dom určený?

Naše projekty sú vhodné pre každého. Pre ľudí ktorí snívajú o tom, že raz budú bývať vo veľkom dome, no momentálne je to nad ich finančné možnosti; pre mladých ľudí bez záväzkov; pre páry ktoré plánujú v budúcnosti prírastok či pre ľudí, ktorí sa chystajú prichýliť pod svoju strechu rodičov, keď ich zastihne jeseň života.

Ak sa Vám zapáčil niektorý projekt z nášho katalógu a nechcete ho realizovať etapovite ale rovno celý naraz, radi Vám projekt upravíme!

Aké sú výhody etapového domu?

  • nižšie vstupné náklady - dom je plne funkčný už po dokončení prvej etapy, ktorá je finančne menej náročná ako stavba kompletného domu.
  • nižšie prevádzkové náklady - načo vykurovať celý 4-izbový dom, keď ste v ňom zatiaľ iba dvaja? Ušetrený čas potrebný na upratovanie či údržbu môže byť tiež celkom zaujímavá položka.
  • všetko je pripravené na ďalšiu etapu - zvykne sa stávať, že si ľudia zadovážia malý domček, postupom času však predsa len dôjde na rozširovanie, pretože sa im buď zunuje, alebo sa rodina rozrastie. Pôvodne neplánovaná dostavba má svoje úskalia, či už je to nerovnomerné sadanie, odstávka pôvodného objektu počas prác, problémy pri nadpájaní vykurovacieho systému resp. nedostatočný výkon kotla a podobne. V našich projektoch sú domyslené veci tak, aby sa problémy v čo najvýraznejšej miere eliminovali.