Často kladené otázky

1)      Aké sú výhody prístavby?

Konštrukčne je oveľa jednoduchšia ako nadstavba, nie je potrebné rozoberať jestvujúcu strechu a uvoľnovať v dispozícii miesto pre schodisko. Pri stavebných prácach bude fungovanie domu prebiehať len s minimálnymi obmedzeniami.

2)      Aké sú výhody nadstavby?

Netreba výrazným spôsobom rozširovať základy, ktoré sú pomerne nákladnou položkou. Taktiež si ušetríme vačšiu časť pozemku a zároveň bude Váš dom kompaktnejší a bude vykazovať menšie tepelné straty v zime / zisky v lete.

3)      Z akého materiálu sú projektované etapové domy?

Domy na našej stránke sú projektované ako drevostavby.

4)      Je možné vyhotoviť projekt v inom materiálovom prevedení?

Samozrejme. Radi s vami prekonzultujeme vaše vízie, v takomto prípade však nie je možné garantovať cenu, ktorá je zobrazená v našom katalógu.

5)      Aká je doba dodania projektu?

Projekt vieme sfinalizovať a vyexpedovať za 6-8 týždňov od dodania podkladov.

6)      Aké podklady potrebujeme od investora?

K osadeniu stavby na pozemok potrebujeme geodetické zameranie pozemku (výškopis a polohopis).  

7)      Vieme zabezpečiť realizáciu svojich projektov?

Etapové domy nezabezpečujú priamu realizáciu. My sme architekti. Vieme však odporučiť spoľahlivú realizátorskú firmu, ktorá garantuje ceny uvedené v našom katalógu.

8)      Čo všetko obsahuje projekt?

Odpoveď na túto otázku je rozvinutá v tomto článku.

9)      Je cena domu v katalógu definitívna?

Domy v tomto katalógu boli nacenené priamo realizátorskou firmou, takže cena uvedená v katalógu by mala byť realistická. Nutno v tomto bode upozorniť, že ceny sú vypracované pre prevedenie domov s omietnutou fasádou BEZ dreveného obkladu. AK chcete mať na domčeku reálny drevený obklad alebo jeho imitáciu, cena bude vyššia.

V prípade, že ste v tomto článku nenašli odpoveď na svoje otázky, neváhajte nás kontaktovať mailom, telefonicky, alebo na facebooku :)